Snow film fest 2018

Celopopoludňajšie pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách v sobotu 24. novembra zavíta aj do nášho mesta. Festival SNOW FILM FEST je svojim rozsahom a návštevnosťou najväčšou akciou svojho druhu u nás!

 

V programe je 6 starostlivo vybraných filmov – finalistov zo zahraničných festivalov a novinky z domácej produkcie. Na svoje si prídu milovníci extrémnych zážitkov, čerstvého prašanu, arktickej divočiny i športoví priatelia. Na aké filmy sa môžete tešiť? Partia nadšencov má sen – splaviť na kajaku naj-severnejšiu položenú grónsku rieku. Mrazivé podmienky však robia z bežnej vodáckej expedície naozaj extrémny zážitok, tešte sa na film Into Twin Galaxies. Kto by nesníval o tom byť digitálnym nomádom, žiť tam, kde sa nám zachce, robiť čo nás práve napadne, napríklad objavovať nedotknuté balkánske svahy ako vo filme In Gora.
Niekto radšej brázdi upravené trasy, slalom, zjazd. A niekto jazdí tak rád a tak dobre, že sú z toho medaily na svetových športových podujatiach. Ak vyzerá príprava tréningovej skupiny Ondreja Banka uvidíte vo filme Kámen, Nůžky, Vagus. Všetkých dobrodruhov, tulákov a samotárov pozývame na film The Frozen road, ktorý je pohľadom do duše cyklistu, ktorý sa vydal úplne sám oproti mrazivým pustinám severnej Kanady. Snímok Freezing je príjemným odľahčením. Dvojica surferov ponúka výlet za vlnami omývajúceho Islandu s osobitným britským humorom. O nostalgickom návrate na fínsku rieku Ivalo rozpráva film Lapin Kulta. Namiesto plavidla budú však v hlavnej roli tentokrát lyže a sane.

Stretneme sa v kinosále MsKS v Hnúšti 24. novembra (v sobotu). Premietanie začíname od 14.hodiny. V cene vstupného 3,-€ je zahrnuté aj občerstvenie.