Čarovná studnička

Gemersko – malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote Vás pozýva na aktivity projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

V piatok, 23. novembra 2018 budeme realizovať tvorivé remeselné, hudobné, tanečné a spevácke dielne pre žiakov Základnej školy Klokočova a Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti.

Popoludní od 15:00, budú pre verejnosť a členov folklórnych kolektívov tvorivé dielne v Dome kultúry J. F. Rimavského v Hnúšti a to výroba zápästkov, hudobná gajdošská dielňa s Andrejom Babiarom, prezentácia a výroba party pre nevestu, s lektorkou Monikou Zapletalovou. Na popoludňajšie vzdelávacie tvorivé dielne je potrebné prihlásiť sa na e-mial: zvarova3@post.sk, t. č. 0904 875 369., poslať prihlášku, ktorú dostanete v MsKS v Hnúšti (047/542 23 84).

Od 18:00 sa koná Folklórny večer, kde sa predstavia folklórne kolektívy DFS Zrkadielko, Ženská spevácka skupina Skaliny a Mužská spevácka skupina Húžva z Hnúšte, DFS Mladosť a FS Vepor z Klenovca, FS Lykovec z Revúcej a Folklórny súbor Háj z Rimavskej Soboty.

Od 20:00 sa koná Gemersko – malohontská tancovačka, s tanečnou dielňou, s lektorkou Katarínou Babčákovou a lektorom Marekom Sabolom. Učiť budú tance Do šaflika a čardáš z Bystrian a Na horu z Jakubian. Do tanca hrá ľudová hudba Dominika Václava.

Na jednotlivé aktivity je vstupné: 2,00 €.