Pozvánka na letné kino

Kino Rimava Vás srdečne pozýva na premietanie filmu Logan: Wolverine pod holým nebom v amfiteátri v Hnúšti v piatok 11.augusta o 21:00 hod.
Akčný/Dráma/Sci-fi
Réžia: James Mangold
Hrajú: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant a ďalší
Krajina pôvodu: USA/Kanada/Austrália
Rok výroby: 2017

Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Lenže teraz je na tom o niečo horšie. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež zrovna nehýri. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý, stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie ale skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktorá má prekvapivo rovnaké schopnosti ako Wolverine a v pätách má navyše neľútostného prenasledovateľa, ktorý sa jej snaží zmocniť. Vo chvíli, keď Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny“, stávajú sa štvancami, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-Menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel zostávajúcu vôľu a silu nielen k boju, ale aj k tomu, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti.