EXPEDIČNÁ KAMERA 2018

Expedičná kamera 2018: neskrotná rieka, múdrosť indiánov a aj jeseň
horolezeckého života na plátne kina Rimava v Hnúšti!
Termín konania : v sobotu 14. 4. 2018 od 14:00 hod.

Medzinárodný filmový festival Expedičná kamera je najväčšou cestovateľskou a outdoorovou akciou v ČR a SR. Tento unikátny projekt prináša do kín najlepšie filmy sezóny z celého sveta i novinky z domácej produkcie. Na tohtoročnom programe je 6 starostlivo vybraných filmov, ktoré uspeli na zahraničných festivaloch i domáce novinky.
Ktorý film bude váš tohtoročný favorit? Film Oddaný vás na okamih prenesie pod hladinu chladného honorského mora, do spoločnosti spievajúcich kosatiek. Čo znamená slovo DugOut sa vydali zistiť dvaja mladíci do amazonskej džungle. Odpoveď na otázku našli a odviezli si peknú kôpku mozoľov, ale i nenahraditeľných zážitkov. Snímok Oči Boha sleduje kajakársku expedíciu do Kyrgyzstane. Vrhnite sa spolu s nimi do spenených vĺn, aby ste sa na konci cesty pozreli do posvätných očí. Tuzemské filmy zastupujú Back to Heights o slackline expedícii do Maroka. Ako zvládne popredná česká slacklinerka po úraze návrat do výšok? Poetický lezecký príbeh Teória šťastia je stretnutím dvoch generácií, odchádzajúca legenda vás dojme, vychádzajúca športová hviezda inšpiruje. Ďalšiu dávku adrenalínu zaistí film Nefritové vody, ktorý je nielen športovou reportážou z extrémnych novozélandských pretekov v podaní dvoch odvážnych žien… Tešíme sa na vás, priatelia!