Kalendár podujatí

mar
10
Št
Posledný lovec čarodejníc @ KINO Rimava Hnúśťa
mar 10 @ 18:00 – 20:00

Armády lovcov čarodejníc, bojovníci „Sekery a kríža“, vedú celé stáročia svoju vojnu proti hrozivému nepriateľovi a bojujú s čarodejnicami na všetkých miestach Zeme. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnú Kráľovnú čarodejníc, ona ho s posledným výdychom prekľaje a odsúdi na večný život. Navždy odtrhnutý od svojej rodiny Kaulder stovky rokov trávi tým, čo vie najlepšie – loví a zabíja čarodejnice. Dnes je posledným svojho druhu a rady nadprirodzených nepriateľov zredli. Jeho boj a príbeh však nekončí, zlé čarodejnícke sily sú tu stále, ukryté pred našimi zrakmi. Navyše sa im konečne podarilo priviesť spät k životu ich Kráľovnú a tá žije pre jedinú myšlenku: rozpútať na Zemi peklo, ukončiť Kaulderovu nesmrteľnosť a postaviť ľudstvo tvárou v tvár skaze. Posledného lovca čarodejníc čaká v knihe jeho života epická a bojom naplnená kapitola. Bude posledná?

farebný akčný film, Spojené štáty americké, 2015, 106 minút (12)

réžia: Breck Eisner
scenár: Cory Goodman, Melisa Wallack
kamera: Dean Semler
hudba: Steve Jablonsky
produkcia: Mark Canton, Bernie Goldmann

herec: 
Vin Diesel (Kaulder)
Rose Leslie (Chloe)
Elijah Wood (Dolan)
Julie Engelbrecht (Witch Queen)
Michael Caine (Dolan Thirty-Six)
Ólafur Darri Ólafsson (Belial)
Rena Owen (Glaeser)

mar
19
So
Filmový festival Expedičná kamera @ KINO Rimava Hnúśťa
mar 19 @ 14:00 – 18:00
mar
20
Ne
Hnúšťanský akord @ Spoločenská sála prístavby DK Hnúšťa
mar 20 @ 11:00 – 15:00

Vedomostná previerka žiakov ZUŠ s celoslovenskou pôsobnosťou v oblasti hudobnej náuky

mar
23
St
Odvážny zajko @ KINO sála Rimava Hnúśťa
mar 23 @ 10:00 – 12:00

Divadlo Haaf s vedúcou Zuzanou Haasovoucou

Deň učiteľov @ MsKS Hnúšťa
mar 23 @ 16:00 – 20:00
mar
24
Št
Dokonalý šéf @ KINO Rimava Hnúśťa
mar 24 @ 18:00 – 20:00
Dokonalý šéf @ KINO Rimava Hnúśťa | Hnúšťa | Slovensko

Známy šéfkuchár sa snaží dať dohromady tím pre najlepšiu reštauráciu na svete.

Réžia: John Wells • scenár: Steven Knight, Michael Kalesniko, Steven Knight • Hrajú: Uma Thurman, Bradley Cooper, Emma Thompson, Jamie Dornan

Šéfkuchár Adam Jones (Bradley Cooper) mal všetko, čo si ľan Mohol želať. A svoju vinou o to všetko prišiel. S dvoma hviezdičky od Michelina mal bývalý enfantterrible parížskych gastronomických pocit, že mu patrí svet. Vždy robil veci po svojom a inak a jediné, čo ho zaujímalo, bola dokonalá explózia chutí na tanieri. Teraz sa o to musí pokúsiť znova – OTVORIŤ svoju vlastnú reštauráciu a získať nepolapiteľnú tretiu Michelinskú Hviezdu. Na to ale bude potrebovať získať si na svoju stranu tých najlepších Ľudí. BURNT je výnimočné vtipný a emotívnych príbeh o láske k varením a jedle, o láske Medzi dvoma ľudmi a o sile ponúkanej druhej šance. Film má hviezdne herecké obsadenie – okrom Bradleyho Coopera sa diváci môžu tešiť aj na Siennu Miller, Umu Thurman, Alicia Vikander, Lily James, Emmu Thompson, Daniel Brühl či OmaraSy.

apr
1
Pi
MISS HNÚŠŤA @ MsKS Hnúšťa
apr 1 @ 18:00 – 21:00
apr
14
Št
Uuups! Archa je fuč…
apr 14 @ 9:09 – 10:09
Uuups! Archa je fuč... @ Hnúšťa | Banskobystrický kraj | Slovensko

14.04.2016 o 16:30 hod.

Animovaný/Rozprávka

  • Réžia: Toby Genkel
  • Hrajú v slovenskom znení: Peter Sklár, Andrea Somorovská, Oľga Belešová, David Hartl, Ivan Romančík, Jana Lieskovská, Táňa Kulíšková, Vladimír Jedľovský, Peter Kollárik, René Jankovič, Oldo Hlaváček a i.
  • Krajina pôvodu: Nemecko/Belgicko/Luxembursko/Írsko
  • Rok výroby: 2015

Je koniec sveta! Blíži sa obrovská povodeň, dostatočne veľká na vyhubenie akéhokoľvek života na Zemi. Raťafáci Dejv a jeho syn Finík sa dostali na Noemovu archu na poslednú chvíľu za pomoci Grumpíkov Lísky a jej dcéry Ley. Keď však archa odchádza, Finík a Lea na nej omylom nie sú. Pravé dobrodružstvo tak pre nich len začína. Pri hľadaní cesty späť na archu budú musieť spoločne premôcť nepriateľov, ale tiež si nájsť nových kamarátov a uvedomiť si, na čom v živote skutočne záleží. Podarí sa naviac zachrániť Finíkovi život svojho starého otca a zaistiť sympatickým Raťafákom miesto na arche?

 

apr
22
Pi
Výchovné koncerty pre ZŠ a SŠ @ KINO sála Rimava Hnúśťa
apr 22 @ 9:00 – 11:00
apr
28
Št
Otcovia a dcéry
apr 28 @ 18:00 – 18:00

28.04.2016 o 18:00 hod.

Dráma

  • Réžia: Gabriele Muccino
  • Hrajú: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Diane Kruger, Aaron Paul, Bruce Greenwood, Jane Fonda, Kylie Rogers a ďalší
  • Krajina pôvodu: USA/Taliansko
  • Rok výroby: 2015

Jack Davis (Russell Crowe) sa musí po tragickej smrti svojej manželky sám postarať o ich päťročnú dcérku Katie (Kylie Rogers). Jack je slávny spisovateľ, držiteľ Pulitzerovej ceny, ktorý trpí depresiami a duševnou poruchou. Po smrti ženy zvádza boj nielen sám so sebou, ale s výchovou Katie. O 25 rokov neskôr žije Katie (Amanda Seyfried) so svojim priateľom Cameronom (Aaron Paul) na Manhattane. Ich vzťah sa stretáva s problémami. Amanda bojuje s vnútornými démonmi, ktorí ju prenasledujú od jej problematického detstva. Film Otcovia a dcéry zachytáva vzťah dieťaťa a rodiča, ktorí sa v priebehu rokov odcudzili. Napriek starým krivdám a ranám, ktoré počas života utŕžili, sa snažia znova k sebe nájsť cestu…